LoL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Latinica-Ћирилица

Iжi dole

Latinica-Ћирилица Empty Latinica-Ћирилица

Poиalji  Gost Ned Dec 30, 2007 5:31 pm

Циљ отварања овог топика није покретање бесконачне расправе на релацији Ћирилица - Латиница, једноставно на форуму има људи који не знају како да наместе ћирилицу на свом компјутеру, а желели би да је користе. Овим путем ћу им изаћи у сусрет и пробати да помогнем колико могу. Такође кроз овај топик би могла и да се врши едукација, зашто баш ћирилица?! Нико не оспорава латиницу, то је такође наше писмо, али ћирилица је писмо наших предака, културно наслеђе и једно од многих националних богатстава које нажалост изумире! Ћирилица је нешто што нас на леп и позитиван начин разликује од других и зато би могла да заживи на овом форуму, бар упола као на нашим заставама!

Па да кренемо...

Ако желите да наместите ћирилицу на вашем рачунару идите на control panel, затим на date, time, language and regional options



Онда изаберете опцију add other languages



Затим идете на опцију details



На прозору који добијете идете на опцију add



Затим ћете добити овакав прозор и онда ту отворите падајући мени и тражите писмо Serbian (Cyrillic) и стиснете ОК и то је то!



Писмо које ће те користити на тастатури можете мењати истовременим притиском на леви alt и десни shift, или у десном доњем углу вашег монитора нађете одговарајућу иконицу за то, она најчешће изгледа овако:



кликните на њу и изаберите жељено писмо!

Ето надам се да сам колико-толико помогао, за додатне информације питајте овде, ако има неких нејасноћа такође можете питати овде, или ме контактирајте на private...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Iжi dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne moћete odgovarati na teme u ovom forumu